luty7

Ale JAJA!!!

dodano: 7 lutego 2010 przez alicjagiz


Hej, witam ponownie!!! 

Już kilka dni temu miałam się odezwać, ale nie bardzo to wszystko wypaliło. Same wiecie, jak to czasami jest. Jak nie wyjazd, to synuś brykający w łóżeczku do 22 i za żadne skarby nie chcący usnąć bez mamy. Kilka dni temu też przyplątał się nam (tzn. mojemu smykowi) katarek, który skutecznie potrafił zepsuć mu humorek, więc potrzebna była stała pomoc mamy przy odganianiu tego intruza i poprawianiu nastroju. Ale teraz mogę sobie pozwolić na kilka zdań, więc coś tutaj wyprodukuję specjalnie dla Was. Dzisiaj proponuję parę zdań o początkach przygody niemowlaków z jajkiem. A więc- ZACZYNAMY!!!

Najpierw, drogie Mamy, wprowadzamy do diety maluszków żółtko. Zaczynamy to robić, gdy nasz smyk skończy 6 miesiąc życia (czyli od 7 miesiąca). Zapytacie, dlaczego tylko żółtko i czemu już od 7 miesiąca życia? Czy jest to takie ważne? Spróbuję choć trochę wyjaśnić wasze wątpliwości i pytania.

Żółtko wprowadzamy jako pierwsze, gdyż zaczynamy od produktów mało alergizujących, a białko niestety należy do najczęstszych alergenów. Dlatego właśnie całe jajko wprowadzamy dopiero od 11 miesiąca, a żółtko ze względu na dużą zawartość żelaza podajemy dziecku wcześniej . Około 7 miesiąca rozwijającemu się organizmowi maluszka może zacząć brakować tegoż pierwiastka, dlatego jest to najlepszy moment na wprowadzenie żółtka do diety smyka. Ponadto żółtko zawiera witaminę A i kwasy tłuszczowe ułatwiające jej przyswojenie przez organizm. Są one też niezbędne do rozwoju rozwijającego się mózgu, a witamina A odgrywa ważną rolę w procesie  widzenia.

A jak podawać dziecku żółtko i w jakich proporcjach?

O tym napiszę następnym razem. Podam też kilka przepisów na potrawy z jajek z zaznaczeniem, od którego miesiąca poleca się to danie podawać. A może macie jakieś pytania dotyczące włączenia jajek do diety dziecka? Jeśli będę znała na nie odpowiedź, to chętnie się nią z Wami podzielę.

A teraz dobranoc, spokojnej nocy życzę. Pozdrawiam wszystkie mamy (i tatusiów, jeśli też ten blog czytają), a maluszkom przesyłam buziaczki na dobranoc. Pa
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy